Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надали консультаційну допомогу працівникам Солонянської райдержадміністрації, щодо порядку  здійснення розрахунку  та виплати грошової компенсації  за дні невикористаної щорічної основної та додаткової відпустки

 

 

 


В першу чергу, акцентували увагу на необхідності офіційного оформлення трудових відносин, адже, саме тоді працівник має всі соціальні гарантії, які надає держава.

Провідний державний інспектор відділу з питань  додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні Оксана Сухенко розповіла про право працівників на відпочинок,  яке гарантовано Конституцією України, які працюють в Україні і перебувають у трудових відносинах з підприємством незалежно від його форми власності та виду діяльності та які працюють у фізичної особи за трудовим договором. Реалізується таке право відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України про відпустки та інші нормативно-правові акти.

Була  надана інформація щодо видів відпусток,  розрахунок днів щорічної відпустки, тривалість основної щорічної та додаткової відпустки передбачених законодавством України. Зупинились на питанні щодо порядку здійснення розрахунку  та виплати грошової компенсації за дні невикористаної щорічної основної та додаткової відпустки. Звернули увагу на те, що компенсація може бути виплачена не тільки в момент звільнення,  як вважає більшість працюючих, але і за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією.

 

Були розглянуті практичні приклади такого розрахунку, шо дало можливість більш детально зрозуміти принципи подібних нарахувань.

 


08.12.2017 |

Повернутись назад