Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Посилити відомчий нагляд за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час будівельно-монтажних робіт на будівельних майданчиках зобов’язали керівників та спеціалістів служб охорони праці підприємств будівельної галузі та виробництва будівельних матеріалів Криворізького регіону.

Нараду за даної тематики ініціювали фахівці Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області через факт зростання травматизму у будівельній галузі Дніпропетровської області. 


Роблячи статистичний аналіз, заступник начальника Криворізького гірничопромислового управління Олександр Кононенко зазначив, що по області у будівельній галузі за дев’ять місяців 2017 року травмувалося 18 працівників, п’ять з яких смертельно, за це й же період 2016 року травмовано 14 працівників, три з них смертельно, тоді як у 2015 році за дев’ять місяців зафіксовано дев’ять випадків з трьома смертельними. Аналіз причин нещасних випадків свідчить про низький рівень виконання посадовими особами та робітниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Представники від підприємств, які допустили впродовж поточного року смертельні нещасні випадки, в своїх виступах детально зупинялись на обставинах і причинах їх виникнення та звітували про проведену роботу по недопущенню подібного. Зокрема дотриманні проектів організації робіт та виконанні посадових інструкцій з охорони праці, навчанні персоналу та застосуванню засобів індивідуального захисту.

У формі конструктивного діалогу учасники наради торкнулись проблемних питань і шляхів їх вирішення у роботі, як підрядної організації.  Обмінялись досвідом щодо систем попередження та управління ризиками на підприємствах будівельної галузі та виробництва будівельних матеріалів.

Друга частина заходу була присвячена змінам у законодавстві України щодо здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Запрошена на нараду начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Вікторія Романів роз’яснила присутнім порядок проведення інспекційних відвідувань, організацію невиїзних інспектувань та умови проведення виїзних перевірок. Детально зупинилась на умовах та процедурі накладання фінансових санкцій в частині порушення законодавства про працю. Нагадала про обов’язкову легалізацію трудових відносин з працівниками та дотримання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці.

По завершенню наради фахівці Держпраці вкотре наголосили керівникам підприємств про посилення відомчого нагляду за виконанням посадовими особами та робітниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання будівельно-монтажних робіт.


06.10.2017 |

Повернутись назад