Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН», присвяченій обговоренню нового Трудового кодексу, Голова Держпраці Роман Чернега поінформував про зміст нещодавно затвердженого Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. У зв’язку з децентралізацією функцій органів державної влади та відповідно до нового порядку певні повноваження з нагляду за додержанням законодавства про працю в містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах виконуватимуть інспектори праці.

 


«Інспектори, які працюватимуть «на місцях», зокрема в об’єднаних територіальних громадах, здійснюватимуть перевірки у чітко визначених напрямах: оформлення трудових відносин, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, а також контролюватимуть ситуацію щодо виплати заборгованості із заробітної плати», – зазначає Роман Чернега.

Також Голова Держпраці зупинився на питанні застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про працю.

«За п’ять місяців цього року штраф, якого всі боялися, за недопуск інспектора до перевірки у 320 000 гривень накладений тільки у 10-ти випадках. Це говорить про те, що служба не ставить перед собою мету «кошмарити» бізнес. Якщо у підприємця працівники оформлені легально, немає причин боятися перевірок. А штраф – це лише превентивний метод впливу», – розповідає Роман Чернега.

Віктор Іванкевич, державний секретар Міністерства соціальної політики України, стверджує, що всі нарікання щодо «рабських» умов Трудового кодексу є підбурюванням суспільства, адже в документі передбачені кращі умови як для працівника, так і для роботодавця.

На запитання щодо термінів прийняття нового Трудового кодексу Олександр Дроздик, голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин й зайнятості населення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, зазначив, що документ пройшов всі стадії підготовки в комітеті і знаходиться в юридичному управлінні Верховної Ради України. Він припускає, що вже наступного місяця проект кодексу буде внесений в залу Верховної Ради на друге читання.


31.05.2017 |

Повернутись назад