Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області завершено технічне розслідування групового нещасного випадку при використанні газу в побуті, що стався 16 березня 2017 року з мешканцями житлового будинку по вул. Каспійська у м. Дніпро.

 

  

 


Комісією на підставі вивчених матеріалів розслідування з’ясовано, що мешканцями квартири здійснено втручання в діючу систему вентиляції та димохідного каналу квартири, а саме: виконано самовільне перекриття вентиляційного каналу в приміщенні кухні; встановлення в приміщенні санвузла витяжної вентиляції зі штучним спонуканням, що є грубим порушенням вимог п.п. 6.4., 6.5. глави 6 Розділу V НПАОП 0.00-1.76-2015 «Правила безпеки систем газопостачання» та п. 3.3 «Інструкції з безпечного користування газовими приладами для абонентів та власників житла».

Одночасна робота двоконтурного газового котла та витяжної вентиляції зі штучним спонуканням призвела до утворення зворотної тяги у димовому каналі, внаслідок чого продукти неповного згорання газу (чадного газу) потрапили до приміщення квартири. Від отруєння чадним газом загинули чоловік 1987 року народження та жінка 1990 року народження.

За фактом встановлених обставин і причин нещасного випадку та з метою запобігання виникнення подібного, комісією запропоновано для спеціалізованих підприємств газового господарства, та місцевих органів виконавчої влади ряд заходів спрямованих на безпечне використання газу у побуті.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звертає увагу всіх абонентів природного газу, власників житлових будинків, ОСББ та житлових кооперативів щодо безумовного дотримання Типової інструкції по безпечному користуванню побутовими приладами та апаратами:
• своєчасно перевіряйте та прочищайте димові та вентиляційні канали;
• перевіряйте тягу в димовому каналі до включення та при роботі газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід;
• не втручайтесь в автоматику безпеки побутових газових приладів;
• не користуйтесь газовими приладами при закритих кватирках, фрамугах, жалюзійних решітках вентканалів, відсутності тяги в димоходах та вентиляційних каналах.

Ці прості правила дозволять Вам запобігти нещасним випадкам при використанні газу в побуті.
 


16.05.2017 |

Повернутись назад