Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Сьогодні, 21 січня, у ДП «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» розпочав свою роботу триденний семінар-практикум на тему: «Удосконалення систем менеджменту охорони праці та промислової безпеки підприємств України за рахунок упровадження управління професійними ризиками згідно з вимогами міжнародних стандартів».


Семінар організовано для керівників підприємств, установ, організацій, а також фахівців з охорони праці та спеціалістів кадрових служб. Зокрема, у семінарі беруть участь представники ПАТ «Концерн Стирол», ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», «Українська залізнична швидкісна компанія», ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» та експертно-технічні центри Держгірпромнагляду України.

Семінар проводиться з метою привернення уваги роботодавців, експертів, фахівців служб охорони праці підприємств до проблеми забезпечення захищеності працівників від виробничих ризиків, обмеження впливу на них шкідливих та небезпечних факторів шляхом створення системи управління ризиками на підприємстві.

Відкрив семінар заступник Голови Держгірпромнагляду України Степан Дунас, який наголосив на важливості розгляду питання стану промислової безпеки крізь призму управління ризиками та зупинився на резонансних аваріях не лише виробничого, а насамперед, техногенного характеру, які сталися останнім часом в Україні. Приклад цьому – аварії на Вуглегірській ТЕС та ПАТ «Стирол».

Аналіз нещасних випадків та масштабних трагедій засвідчує тенденцію до збільшення саме технічних причин їх виникнення, зокрема, донедавна технічні причини складали 6-7%, сьогодні ж через незадовільний технічний стан обладнання, приміщень та будівель стається 23% надзвичайних ситуацій. Не виключається при цьому і людський фактор.

Все це спонукає Держгірпромнагляд до удосконалення наглядової діяльності. Насамперед необхідно на законодавчому рівні запровадити відповідальність за порушення вимог безпеки всіх причетних: власників, роботодавців, виконавців робіт та працівників.

Створення системи управління ризиками, а саме: ідентифікація ризиків, оцінка їх ступеня небезпеки, розроблення заходів із запобігання ризикам, реалізація та контроль їх виконання сприятиме формуванню як особистої безпеки працівника, так і колективної в цілому на підприємстві.

«Необхідно створити на підприємстві умови для формування особистої та колективної безпеки, а також залучити до співпраці всіх задіяних у виробничому процесі осіб», - зазначив Степан Дунас.

Також з доповідями на тему управління професійними ризиками виступили представники Міжнародної організації праці, міжнародні експерти та аудитори стандартів BS OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001, ISO 50001, консультанти Центру систем якості «Приріст-Система» Української асоціації якості.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


21.01.2014 |

Повернутись назад